Forum / Crezi in vise? Tu ce ai visat azi noapte? / vis si premonitie

contesa

oare se pot compara ? voi ce credeti?

Publicat pe data de 08.06.2011 14:50
andra2

Eu una nu cred in vise. Daca se intampla sa vizes rau noaptea am o zi minunata apoi.
Mai rau e ca ma trezesc uneori speriata, atat de reale sunt!

Publicat pe data de 09.06.2011 13:00
oliviangela

Nici eu nu cred in vise. Asta probabil si din cauza ca nu am avut vreodata un vis-premonitie. Insa tatal meu crede foarte mult in premonitii, iar la el apar sub forma viselor.

Publicat pe data de 13.07.2011 15:07
E2ma

La mine toate visele sunt exact inversul realitatii. Daca visez ca ma cert cu sotul meu, a doua zi imi aduce flori sau il gasesc acasa gatind ceva bun. Oricum, cele mai multe dintre visele pe care mi le amintesc ma amuza foarte tare, dar nu stau sa le descifrez. la ce bun?

Publicat pe data de 18.07.2011 14:44
abietibus

Sunt inversul realitatii pt asa ai dorit sa fie(e2ma). Visul si premonitia sunt acelasi lucru daca prin asteptarile noastre ne referim la ce urmeaza si prin urmare visul devine un continut de informatie premonitor respectiv visul reflecta amintirea informatiei perceputa de subcontient din constientul adormit in cazul celor care nu se asteapta la nimic de pe urma somnului decat la odihna (cazul celor care nu cred in vise). Ca orice unealta a acestei realitati si visul poate fi coordonat fie spre inainte (vis-premonitie) fie spre inapoi (vis-odihna).

Publicat pe data de 19.08.2011 22:04
Esemina93

Eu acum 1 an sa 2 am visat 2 persoane care nu am interactionat in mod direct cu ele si in cateva zile au murit, nu este o gluma sau caterinca, eu le-am visat ca erau vii acele persoane....si in cateva zile sa aflu ca au murit....am ramas stupida :( Oare voi ce credeti ca este?:d

Publicat pe data de 28.03.2012 06:32
E2ma

Eu cred ca au fost simple coincidente visele tale Esemina93.

Publicat pe data de 02.04.2012 12:34

Trebuie sa fii autentificat(a) pentru a putea participa la discutii.